O biegu


W roku 2020 z powodu panującej epidemii podjęliśmy decyzję o odwołaniu biegu. Zapraszamy do następnej edycji zawodów w roku 2021.

CROSS-MOLto za zawody biegowe połączone z marszem Nordic Walking, aby umożliwić jeszcze szerszemu gronu osób docenienie uroków leśnych ścieżek Miechowickiej Ostroi Leśnej – niezwykle bogatego w faunę i florę terenu.

Bieg o długości 10 km w jest dla biegaczy dla których podbiegi i zbiegi do chleb powszedni codziennych treningów, bowiem na trasie na pewno ich nie brakuje. Warto walczyć z kilkoma górkami, aby na mecie z podniesioną głową odebrać medal i odpowiednią dawkę endorfin. Trasa biegu umiejscowiona jest na terenie obszaru krajobrazowo przyrodniczego, zatem każdy z uczestników będzie mógł zaczerpnąć świeżego powietrza oraz miło sprzędzie czas w objęciach matki natury.

Marsz Nordic Walking na prawie dwukrotnie krótszej trasie nie jest aż tak wymagający zapewnia jednak wiele niezapomnianych wrażeń dla wszystkich którzy zdecydują się wziąć w nim udział.

W dniu biegu działała biuro zawodów i depozyt, które umiejscowione jest na boisku sportowym „Dołek“ przy ul. Felińskiego

dolek

Łączny limit uczestników biegu, oraz marszu Nordic Walking wynosi 350 osób.

Zapraszamy też do zapoznania się z trasą i regulaminem.

Do zobaczenia w Miechowickiej Ostoi Leśnej!

 

Program

8.00 – 10.45 weryfikacja zawodników w Biurze zawodów

10.45 – 11.00 rozgrzewka poprowadzona przez instruktorkę fitness

11.00 – rozpoczęcie biegu

11.10 – rozpoczęcie marszu Nordic Walking

13.00 – 13.45 dekoracja zwycięzców, oraz losowanie nagród wśród uczestników biegu

14:00 – zakończenie imprezy

W roku 2020 bieg został odwołany.

Zapraszamy do następnej edycji zawodów w roku 2021.

Co dostanę w ramach pakietu?

  • Każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal i pakiet startowy (jego zawartość będzie uzależniona m.in. od pozyskanych sponsorów).
  • Pomiar czasu zawodników w systemie elektronicznym.
  • Podczas zawodów uczestnicy będą mieli zapewnioną opiekę medyczną, punkt z wodą, a po biegu posiłek regeneracyjny.
  • Trzej najlepsi zawodnicy w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe.

O Stowarzyszeniu „Miechowicka Grupa Biegowa”

Stowarzyszenie „Miechowicka Grupa Biegowa” zostało założone 19 października 2014 r. jako rozwinięcie ruchu społecznego o tej samej nazwie istniejącego od wiosny 2014 r. Działalność Stowarzyszenia koncentruje się na propagowaniu zdrowego stylu życia, rozwijaniu zainteresowania aktywnością sportową wśród dorosłych, dzieci i młodzieży, a w szczególności na propagowaniu biegania.

Stowarzyszenie zrzesza pasjonatów biegania, którzy z zaangażowaniem organizują imprezy biegowe na terenie Bytomia. W naszej aktywności realizujemy zasadę fair play – wszelkie działania prowadzimy w sposób nie tylko zgodny z normami, ale także szlachetny i uczciwy. Staramy się, aby organizowane przez nas wydarzenia miały wymiar nie tylko komercyjny, ale niosły za sobą ideę pomagania innym.

Przynależność do grupy wiele dla nas znaczy, dlatego wszelkie zadania realizujemy z poświęceniem i pasją.