Relacja z biegu.


I właśnie nadszedł ten dzień, 3 września 2016r. Z pewnością zostanie w naszej pamięci na zawsze. To dzisiaj odbyła się inauguracja I Regatta Cross-MOL, którego celem było pokazać jak uroczym miejscem są Miechowice.
Przygotowania do I Regatta Cross-MOL trwały kilka miesięcy i dziś wiemy, że było warto! Dopisała zarówno frekwencja, jak i pogoda, chociaż biegacze nie przepadają za upałem. Na szczęście większość trasy przebiegała pod osłoną drzew.
Najszybszym zawodnikiem był Adrian Wojtacha z KS Olkusz, który pokonał tę bardzo wymagającą trasę w czasie 35 min. 52 sek. Drugi był Adam Wałowski z WKB Lubliniec (37‘29“), trzeci Rafał Wachla z Radzionkowa (37‘55“).
„Bardzo dobrze mi się biegło. Przede wszystkim trasa była bardzo dobrze oznaczona, co na biegach przełajowych jest bardzo ważne dla biegaczy. Trasa nie była taka trudna, ale miejscami wymagająca, były mocne podbiegi, mało płaskiej trasy. Trzeba było więc dobrze rozplanować siły. Bardzo jestem zadowolony ze swojego wyniku“ – powiedział nam po biegu Adam Wałowski, który obiecał, że za rok znów przyjedzie.
Pierwszej kobiecie na mecie, Alinie Wyleżałek z Gliwic (czas 43‘51“) bardzo podobała się trasa, bo sama bardzo lubi biegać w terenie a nie na ulicy. Tego samego zdania są zawodniczki z Jastrzębia „Kobiety na 5+“. Z drugim czasem na mecie pojawiła się Beata Mazgaj z Tarnowskich Gór (44‘49“) a z trzecim Arleta Dejewska z grupy „Kobiety na 5+“ (48‘01“).
Dziękujemy zawodnikom – bez Was nie byłoby tak serdecznej i radosnej atmosfery i emocji, które udzielały się dzisiaj wszystkim, nawet tym, którzy nie biegali. Chcemy zobaczyć się z Wami za rok – podczas II Edycji Cross-MOLa i już dzisiaj obiecujemy, że będzie jeszcze lepiej!
Relacja: Iwona Zamojska, Beata Adamczyk-Nowak
Zdjęcia: F.H.U Foto Putak Studio

foto_02

foto_03

foto_9

foto_10

foto_11

foto_12